Nabídka majetku státu

O projektu

 

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil v roce 2018 aplikaci Nabídka majetku státu, ve které nabízí nepotřebný státní majetek veřejnosti. Intuitivní a uživatelsky přívětivá aplikace obsahuje tři základní sekce – nabídky pro státní instituce, nabídky připravované a nabídky pro veřejnost.

Nabídky pro veřejnost obsahují také výběrová řízení s elektronickou aukcí (elektronické aukce). Jedná se o historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného státního majetku. Nejprve byl systém spuštěn pro prodej movitého majetku a následně byla 1. listopadu 2018 přidána možnost prodeje nemovitostí. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů.

 

Veřejnost tak má možnost nakupovat z pohodlí svého domova, online sledovat průběh i výsledky aukcí. Elektronický aukční systém výrazně posiluje transparentnost a veřejnou kontrolu při nakládání se státním majetkem. Od 1. listopadu 2018 zpřístupnil ÚZSVM elektronický aukční systém všem organizačním složkám státu a státním institucím, všechny nabídky od 420 státních institucí jsou tak přehledně na jednom místě. Organizační složky státu a státní instituce mají díky ÚZSVM větší šanci nabízený majetek prodat. ÚZSVM aplikaci průběžně vylepšuje tak, aby byla uživatelsky příjemnější a jednodušší. Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je od srpna roku 2021 možné i přes Identitu občana.

 

Výhody elektronických aukcí

  •  možnost nákupu z pohodlí domova, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
  •  sledování, průběh i výsledky aukcí online
  •  přehlednost
  •  férovost prodeje
  •  nabídka lukrativního majetku
  •  historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného majetku
  •  transparentnost a veřejná kontrola při nakládání s nepotřebným majetkem státu

 

Od spuštění systému do konce roku 2022 navštívilo stránky elektronických aukcí přes 2,2 milionu unikátních uživatelů a uskutečnilo se přes 23 000 aukcí. Získaná částka z prodejů přesahuje 2,6 miliardy korun.

 

Aplikaci naleznete na adrese www.nabidkamajetku.cz

 

Veškerou uživatelskou dokumentaci k Nabídce majetku naleznete zde.

 

Uživatelskou podporu k aplikaci NMS můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu: nabidkamajetku@uzsvm.cz

 

 

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.